Matka niepełnosprawna

Jestem dzieckiem zdrowym umysłowo matki niepełnosprawnej. Nie raz słyszałam za swoimi plecami, że ona się dziwnie zachowuję, że mi powinno się współczuć.Nie chodziłam załamana z tego powodu nie było czasu się użalać z tego powodu. Spójrz przez moment to na co ja patrzę. Dorosła  osoba fizycznie z umysłem dziecka, która nie raz się złości jak dziecko jak coś chcę a nie może tego dostać, płaczę wymaga przytulenia a czasem skarcenia jak robi coś czego nie powinna na pierwszy rzut oka nie widać po niej choroby. To ona przyjeżdżała do mnie do szpitala gdy ja w nim leżałam nie zostawiła mnie kiedy potrzebowałam tej bliskości.

4 komentarze:

 1. Takie osoby potrafią być bardziej kochające niż osoby zdrowe. Nie lubię oceniania szczególnie czy stawiania marginesów - każdy ma prawo do szczęscia i miłości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że każdy człowiek na świecie potrafi kochać, niezależnie od tego, czy jest w pełni sprawny zarówno fizycznie, jak i umysłowo :) Dlatego też myślę, że dla Ciebie najważniejsze było to, że to Twoj mama, którą darzysz ogromną miłością i to z wzajemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie osoby również zasługują na szacunek. W końcu to nie ich wina tylko choroby.
  Pozdrawiam Leyraa Blog

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Desa , Blogger