Do czego mi te studia ?

1. STUDIA NAUCZYŁY MNIE ROZMAWIAĆ Z MAMĄ. 

Wcześniej nie zwracałam uwagi na tyle elementów np że czasem ja ją nakręcam zamiast wyciszać. Gdy widzę jej zachowanie proszę by sprawdziła cukier bo jej złe zachowanie może wynikać ze zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi. Daję mi to też wiedzę kiedy odzywa się nie zbyt miły charakter jej a kiedy to wina choroby.

2. ZMUSIŁY DO WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH.
Jestem typem co ma z tym problem ale w szkole musiało się to zmienić. Nikt za mnie nie mógł czytać wywiadu na socjologi czy mówić o czymś innym. Zmusiło mnie to do tego czasem było bardzo trudno innym razem łatwiej.

3. DAŁY MI WIEDZĘ NA RÓŻNE TEMATY.
Dowiedziałam się, że mam problem z kręgosłupem i dzięki temu zakupiłam sobie pajączka też z tego sklepu z którego mam stabilizator. Czuję teraz mniejszy ból. Pracuję nad postawą by potem nie mieć wyglądu wiedźmy że prawe ramię niżej.

4. UCZĄ  LEPSZEJ ORGANIZACJI.
Jestem typem bałaganiary nie będę tu pisać cudów, że nie i nagle stałam się porządna. Studia zmusiły mnie do tego by kupić np jakiś sprzęt do domu sprzątający bym ja miałam więcej czasu na naukę coś do gotowania. Jak na mnie aby był w  miarę porządek czyli pudełka jakiś segregator bym mogła odnaleźć się w tym chaosie. Skleroza nie boli to i mam kalendarz papierowy i telefon bym wiedziała co i kiedy.


5. DAŁY WIEDZĘ O DZIECIACH.
Dla mnie to ważne wiem kiedy u mnie zrobiono błąd przez co ja mam problem do dziś. A także jaki etap mam moja mama i co się u niej już nigdy nie zmieni. I w przyszłość też się przyda dla mnie to.

14 komentarzy:

 1. Fajnie, że dzięki studiom dowiedziałaś się coś na tematy na które kiedyś nie miałaś pojęcia. Jednak studia czegoś uczą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi studia zbyt wiele niestety nie dały ☹ jedynie się tam umeczylam ☹

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również odkąd studiuję zwracam dużo większą uwagę na organizację :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie napisany post, nietypowy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo Ci dały widzę i super ! Oby dały tez dobra prace:) serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Studia tak naprawdę rozpoczynają u młodego człowieka takie samodzielne życie, bo najczęściej trzeba przeprowadzić się ze swojego rodzinnego miasta. W sumie dużo nauczyłaś się dzięki studiom ;) Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Super , że pozaa samą wiedzą zdobyłas na studiach dużo więcej :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Cukier? Nie wiem czy miałaś na myśli cukrzycę, ale chyba istnieje też powodzenie ,,nie..., bo cukier ci skoczy". Zapamiętam.
  Sama zaczynam studiować modę od października. <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak skoki cukru w chorobie cukrzycy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się z tym, ze studia dużo nas mogą nauczyć :) Sama nauczyłam się wielu rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 11. studia same w sobie nie są takie złe :) grunt to dobrze zacząć potem jest już z górki :)
  pozdrawiam
  mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Rozmowa z mamą... :/ Tego nam brakuję :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja na studiach, choć już je kończę poznałam cudownych ludzi. Niestety to tyle co mogę o nich powiedzieć. Ale to też może dlatego, że niezbyt dobrze wybrałam swój kierunek, no coż..tak bywa. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze, że widzisz pozytywne skutki studiowania. Po moich studiach czuję niedosyt i zamierzam wybrać się jeszcze na jakieś, ale na razie zobaczę powoli.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Desa , Blogger